Řecko v říjnu

Řecko v říjnu

V říjnu se teplota postupně snižována. Za třetí dekádě října platí zejména zvýšení počtu deštivých dnech a více silných bouří. Nicméně, na pevnině Řecka, denní teploty trvale nad 20 ° C. Večery jsou v pohodě.
o. Kréta v říjnu
dzadziki.com
Je-li účelem cesty (přes střední-podzim) dovolenou u moře, je lepší dát přednost ostrově Kos, Kréta (Agios Nikolaos, Heraklion, Rethymno, Chania) a Rhodos (pouze na východním pobřeží: Kallithea, Lindos, Faliraki). Koneckonců, na pláži sezóna trvá od května do října. A díky středomořské klima, denní teploty až na 25 až 28 ° C a teplota vody + 25 ° C.

Pokud se uvažovalo jako o možném místo odpočinku řecké pevniny, pak rozumnou volbu a Attica Chalkidiki (Dovolená na pláži v kombinaci s výlety), Peloponés (horké prameny). Ale mějte na paměti, že na břehu Egejského moře uprostřed podzimního větru, na Jónském – už docela v pohodě.

Výlet do Řecka v říjnu nezklame pokud se rozhodnete pro turistické kolo (Atény, Soluň, Olympia, Meteora, Athos), či tepelných středisek (Agia Paraskevi Loutraki, Loutra Ariadaeus, Euboea) nebo thalassoterapie (Kréta, Korfu, Rhodos).
Athens v říjnu
turpogoda.ru
Říjnové ceny výrazně nižší než ve zbytku září. Od té doby, masivní turistická sezóna je u konce, ceny pro hotely a zájezdy se sníží přibližně o 30%. Proto je lepší počkat na speciální nabídky (po dobu 1-2 týdnů před odjezdem) od cestovních kanceláří.

Kromě tradiční zábavy v říjnu v Řecku má něco společného:

28.října v Řecku oslavit státní svátek – Den Okha (v den vstupu Řecka do druhé světové války). V tento den ve všech městech Řecka přehlídek, včetně mořská. Na tento den volný návštěvu muzea Akropolis v Aténách;
V Aténách, v říjnu festivalu „Ruská podzim v Řecku“ (výstavy, koncerty, divadelní představení, apod);
V Soluni na konci října, slaví město je patrona sv Demetrios. Jako součást oslav jsou vinné festivaly, veletrhy, karnevaly;
Na Krétě, třetí neděle v říjnu je již tradičně hostí festival kaštanů, více zde a zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *