Korfu

greece-848987_640

Korfu je druhý největší a nejsevernější řecký ostrov v Iónském moři. Ostrov má tvar srdce otočeného směrem k pevninskému pobřeží Albánie a Řecka. Krása a radostná atmosféra tohoto místa dýchne na každého návštěvníka. Pomerančové sady jsou plné květů zjara a přináší chutné a sladké plody během horkého léta. Olivové háje podél cest naopak nabízejí odpočinek od všudypřítomných slunečních paprsků a skvělé řecké víno potěší každého znalce. Ostrov Korfu je malý ráj uprostřed tyrkysového moře.

greece-848987_640

Historie Korfu

Prvním osídlením na Korfu bylo místo zvané Paleokastritza. Pobřeží je zde členěno četnými zátokami s vesničkami stoupajícími strmě do hor. Tento způsob osídlení v historii místním pomohl odrazit nejeden nepřátelský útok. Z důvodu nebezpečí se i místní kostely stavěly tak, aby jejich kupole nebyly vidět příliš zdaleka. Nyní je to oblíbené letovisko s hotely, tavernami a malebnou krajinou.

Dovolená na Korfu

Pokud jste se nabažili památek, můžete obdivovat tamější malebnou krajinu. Od prvního momentu n vás Korfu udělá neopakovatelný dojem. Už z paluby letadla vypadá jako klenot usazený na vlnách moře. Tento zelený ostrov je kolébkou života, jehož atmosféra vás od prvních okamžiků pohltí.

greece-997626_640

Všudypřítomné pestré barvy jsou darem zdejší přírody. Korfu je se svými pomeranči a olivami jednou velkou zahradou.

Korfu je omýváno vodami dvou moří jejichž barva se místo od místa liší. Mělké severní pláže jsou vhodné pro děti. Na západě jsou vody chladnější a hlubší, čímž udělají radost zejména vyznavačům potápění. Jižní pobřeží je jako stvořené pro procházky, široké písčité pláže se zalíbí určitě každému.

Obchody a suvenýry

Malé obchůdky s potravinmi nemají příliš širokou nabídku a jsou spíše stánky se suvenýry než plnohodnotnými samoobsluhami. sami místní raději dojíždějí za nákupy do velkých nákupních center ve větších městech. Ovoce a zeleni je dobré nakupovat ve specializovaných obchodech. Zato vodu se vyplatí kupovat balenou, místní vodovod není proslaven svojí kvalitou údržby.

sea-418742_640

Každý turista jistě touží po originálním suvenýru či dárku pro přátele. Kromě místních oliv a koření lze doporučit i místní alkohol. Nelze totiž opomenout místní dobré víno a skvělé likéry. Místní přírodní kosmetika také překvapí svojí kvalitou a příznivou cenou ve srovnání s tuzemskou nabídkou. V některých chrámech je také možné zakoupit posvěcené ikony nebo můžete zkusit místní rukodělné výrobky ze dřeva či látky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *